Będziesz zaskoczony tymi 3 korzyściami z arbuza

· 08.08.2018
Pomaga w problemach z zaburzeniami erekcji, oprócz dobrego nawodnienia organizmu i bogactwa w składniki odżywcze

Jest trochę jedzenia, które naprawdę jest darem natury. Poza ich doskonałym smakiem, są one przydatne dla naszego organizmu z ich niesamowitymi właściwościami i wysoką wartością odżywczą. Arbuz należy do tej kategorii. Odkryj korzyści z tego artykułu. Arbuz ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy, składników odżywczych i witamin A i C. Znajdziesz je w sokach i oprócz potraw. Zawiera również liol i beta-karoten , dwie substancje, które pomagają w zapobieganiu i leczeniu raka .

Im bardziej dojrzały, tym więcej korzyści dla zdrowia. Dziewięć procent dojrzałego arbuza składa się z wody. Jest to zatem owoc, który jest użyteczny w leczeniu stanów takich jak ciężkie odwodnienie, problemy z nerkami i niedokrwistość.

W tym artykule oferujemy 3 z wielu zalet tego wspaniałego owocu.

Niektóre z niesamowitych zalet arbuza

1. Wzmacnia serce

Arbuz zawiera cytrulinę , która staje się argininą . Te dwa aminokwasy wpływają na stan tętnic , sprawny przepływ krwi i całkowitą funkcję układu sercowo-naczyniowego.

Arginina i cytrulina są potrzebne do produkcji tlenku azotu. Przyczynia się to do elastyczności tętnic i naczyń krwionośnych.

2. Poprawia zaburzenia erekcji

Brzmi to zaskakująco, ale arbuz ma właściwości podobne do właściwości rozszerzaczy naczyń krwionośnych. Są one stosowane w leczeniu dysfunkcji naczyń krwionośnych.

Problem z tym owocem polega jednak na tym, że nie ma dokładnych ilości, które można by wykorzystać do poprawy tego stanu.

Niemniej jednak, ten potencjał arbuza jest obiecujący dla tych, którzy próbują wpływać na tę dysfunkcję.

3. Zapewnia doskonałą wartość odżywczą

Arbuz jest dobrze znany jako środek moczopędny i jego zdolność do hydratacji. Jednak niewiele wiadomo na temat jego wyjątkowej wartości odżywczej.

Oprócz niesamowitego smaku, ten owoc zawiera duże ilości wielu składników odżywczych. To daje mu doskonałą wartość odżywczą jak kilka innych owoców.

Tylko 100 gram arbuza zawiera następujące składniki odżywcze:

 • Węglowodany 8 g
 • Białko 6 g
 • Tłuszcz 2 g
 • Kalorie 30 g
 • Fibra 5 g
 • Witamina A 570 jm
 • Potas 112 mg.
 • Magnezu 11 mg.
 • Żelazo 2 mg.
 • Inne witaminy: B1, B2, B3 i B6
 • Inne minerały: mangan i fosfor

Nie oznacza to, że konsumowane przez nas ilości są znacznie wyższe niż ta niewielka część. Ta ilość pokazuje korzyści, jakie ten egzotyczny owoc może zaoferować naszemu organizmowi. Dlatego arbuz jest zalecany i jest spożywany przez sportowców , zwłaszcza sportowców o wysokiej wydajności.

Gdy nauczysz się niesamowitych zalet arbuza, prawdopodobnie spojrzysz na to w inny sposób. Zaczniesz go konsumować, wykorzystując wszystkie zalety, jakie może zaoferować. Najważniejszą rzeczą jest włączenie go do codziennej diety jako bardzo przydatny posiłek.