Środki zaradcze na żylaki

· 28.08.2018

Czy masz żylaki na nogach? Mamy na myśli te małe naczynia krwionośne, które pojawiają się na skórze w kolorze fioletowym lub czerwonym .

Są denerwujące, zranione i powodują problemy, gdy chcesz pokazać swoje stopy. Niektórzy ludzie uciekają się do operacji, ale istnieje wiele naturalnych środków na żylaki, które mogą pomóc. Dla nich będziemy mówić w tym artykule.

Jak zatrzymać żylaki po tym, jak się pojawią

Pojawiają się na kostkach, łydkach i mięśniach. Zasadniczo ich pojawienie się jest spowodowane trzema czynnikami: dziedziczeniem genetycznym, złym krążeniem lub złymi nawykami związanymi ze stylem życia (złe odżywianie, siedzący tryb życia ...).

To prawda, że ​​czasami możesz mieć żylaki , a następnie te żylaki.

W takim przypadku warto zacząć stosować odpowiednie metody, aby powstrzymać ich rozwój. Więc sprawdź poniższe narzędzia.

1. Zimna wanna na stopach

Jest to bardzo skuteczne rano. Kiedy budzisz się i bierzesz prysznic , możesz spędzić 5 minut kładąc zimną wodę na stopach . Możesz nawet zanurzyć ręcznik w zimnej wodzie i owinąć w niego stopy.

W rezultacie pozbędziesz się żylaków, a to pomoże Ci zaspokoić pragnienie, ton i rozpocznie dzień od przyjemnego poczucia ulgi .

Zalecamy robienie tego każdego dnia.

2. Nie zapominaj o antyoksydantach

Jak już wiesz, musisz zacząć dzień od zimnego prysznica na nogach. Co byś powiedział, aby pić sok pomarańczowy codziennie od teraz? Doskonały. Przeciwutleniacze są niezbędne do poprawy krążenia krwi, utleniania krwi i tonizowania .

Nie zapomnij włączyć do swojej diety cytryn, grejpfrutów, truskawek, malin, pomidorów, kiwi itp.

3. Zakręć lekko podniesionymi nogami

Po prostu trochę podniesiony. Umieść pod stopami poduszkę, aby utrzymać je w tej pozycji, co ułatwi cyrkulację i zapobiegnie intensywnemu pojawianiu się żylaków.

4. Ocet winny jako lek

Czy jesteś zaskoczony? Ocet jabłkowy to niesamowity toner i środek rozluźniający mięśnie. To aktywuje twoje krążenie krwi. Co robić? To bardzo proste, weź szmatkę i namocz ją octem jabłkowym i przyłóż ją do miejsca, w którym pojawiły się powiększone żyły lub pęknięte naczynia włosowate.

Trzymaj go na nogach przez 20 minut. Jeśli powtórzysz to każdego dnia, zredukujesz ich nowy wygląd.

5. Awokado i dzika róża

Jest po prostu idealny. Lek ten jest zalecany szczególnie przy każdym woskowaniu. Pomoże to złagodzić i złagodzić skórę, a także reaktywację krwi .

Są to bardzo drogie kremy, które zawierają te same elementy, więc być może jedyna troska, jaką możesz mieć, jest w stanie znaleźć niezbędny olej gryczany.

Jest modne, więc łatwo będzie go znaleźć w sklepach dla produktów naturalnych, a nawet aptek. jest intensywnie stosowany w upiększaniu i ma bardzo dobre wyniki dla Twojej skóry .

W połączeniu z awokado jest po prostu świetny do pękniętych naczyń włosowatych. Pamiętaj, aby stosować go za każdym razem, gdy woskujesz.

Jak zrobić krem

Będziesz potrzebował pół awokado i 10 kropli oleju dzikiej róży . Zacznij od uzyskania owsianki połowy awokado. Będziesz potrzebował najbardziej zielonej części przyczepionej do nasion awokado, ponieważ ma ona najlepsze właściwości lecznicze.

Umieść zawiesinę w talerzu i dodaj 10 kropli oleju z dzikiej róży. Następnie spróbuj uzyskać spójną mieszankę i dobrą pastę, aby zastosować ją do siebie.

Gdy krem ​​jest gotowy, jest bardzo łatwy. Umieść go na najbardziej problematycznych obszarach, gdzie możesz mieć tendencję do żylaków.

Ważne jest, aby stosować go od dołu do góry delikatnymi ruchami okrężnymi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara . Nie usuwaj go natychmiast.

Pozostaw go na 15 minut, aby skóra go wchłonęła. Następnie wyjąć zimną wodą. Zobaczysz, jak to ładnie odbija się na twoich stopach, i nawadnia je i chroni przed pojawieniem się nowych, bardziej żmudnych żył.