Cierpienie sprawia, że ​​ludzie mają silnego ducha

· 22.12.2017
Musimy postrzegać cierpienie jako akumulację doświadczenia. Jest to test, dzięki któremu mózg pozwala nam być silniejszym, aby przezwyciężyć trudności.

Często mówimy, że jeśli potrafimy kontrolować cierpienie i przezwyciężyć je, otrzymamy tak zwany "paszport do wolności".

Te słowa są tak piękne i kiedy je czytamy, pytamy: "W porządku, ale jak mogę to zrobić? Jak mogę przestać się bać, myśleć o moich niepowodzeniach, martwieniu się czy cierpieniu? "

Aby móc kontrolować nasz stan emocjonalny i przekształcać negatywną energię, która nas trapi, musimy być świadomi naszego wewnętrznego świata.

Cierpienie i smutek są ukryte w naszych mózgach poprzez delikatne, ale potężne mechanizmy. Mają specjalny cel wyjaśnienia w następujących liniach.

Mamy nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie przydatne.

Cierpienie i "smutny" mózg.

Cierpienie jest wewnętrznym dialogiem, który tworzymy w naszych mózgach. Możemy doświadczyć czegoś bolesnego, cierpieć z powodu straty, przejść przez niepowodzenie, niewierność lub rozczarowanie. Ale musimy rozróżnić między bólem fizycznym i emocjonalnym.

Zachęcamy do lektury: Kiedy przyjaźń kończy się, gdy miłość się gaśnie

Cierpienie, które nas trapi i które czasami prowadzi do depresji, ma własny wewnętrzny dialog.

Ludzie przechodzący przez te same próby radzą sobie z nimi inaczej. Wszystko zależy od ich wewnętrznej postawy i dialogu, który ma miejsce w ich umysłach.

Kiedy negatywność jest "wyłączona", na jej miejsce zapanował spokój i równowaga - to jest coś, co można łatwo zrozumieć. Trudno jednak "wykluczyć" nieprzyjemne i negatywne myśli oraz radzić sobie z cierpieniem.

Ponieważ ten ból jest emocjonalny i związany z naszą duszą, uwięzi nas w naszej pułapce i nas dusi. Odblokowanie go nie jest łatwe, ponieważ tego chcemy.

"Smutny" mózg działa inaczej

W mózgu są miliony komórek nerwowych, które tworzą złożoną sieć połączeń. W tym samym czasie budują to, co nazywam "świadomością".

Czytaj także: Odkryj nawyk, aby poprawić poczucie własnej wartości

Według neurologów strach jest bardzo silną emocją w naszym mózgu.

Poprzez hipokamp i ciało migdałowate mózg zbiera informacje o otaczającym środowisku, aby ostrzec nas o możliwych zagrożeniach, nie widząc ich.

  • Mózg dba o nasze przetrwanie, a negatywne emocje, takie jak strach, cierpienie i smutek, ostrzegają nas, że coś jest nie tak.
  • Smutek, o czym świadczą testy diagnostyczne, obejmuje około 70 różnych części mózgu.
  • Amigdały, hipokamp, ​​kora przedczołowa to tylko niektóre z nich, a także wyspiarska, bardzo specyficzna i interesująca część mózgu.
  • Insulina jest częścią mózgu związaną z percepcją i smakiem ciała. To tłumaczy fakt, że kiedy jesteśmy smutni i cierpimy, wydaje nam się, że wszystko zatrzymuje się, nawet nasze wrażenia i odczucia, takie jak smak.
  • Chociaż ludzie wokół nas każą nam przestać cierpieć i wrócić do rzeczywistości, nasz mózg nie reaguje i nie możemy odzyskać siły.

Nasz wewnętrzny świat jest wypełniony inną muzyką, ponieważ nasz "smutny" mózg wyłączył dźwięk życia.

Pokonaj cierpienie, aby stać się jeszcze silniejszym

Warto przywołać piękną myśl Leonarda Cohena : "Wszystko ma pęknięcie, przez które przechodzi światło".

To, czy coś jest "zepsute", czy "złamane", nie powinno powstrzymywać nas od kontynuowania życia

Złamania "leczą", ale ta zmiana nigdy nie pozwoli nam powrócić do naszego poprzedniego stanu. Nigdy już nie będziemy tacy sami.

  • Stajemy się silniejsi. Pęknięcia pozwalają światło rozumu , wiedzy i wiedzy wejść i zmienić nas.
  • Aby przezwyciężyć cierpienie, musisz poświęcić czas. Wiesz już, że twój mózg działa inaczej. Musisz być cierpliwy i szukać wsparcia wśród ludzi wokół ciebie, którzy cię kochają.
  • Musisz zrozumieć, że twój mózg chce, żebyś był spokojny. W ten sposób możesz skoncentrować swoją energię, aby znaleźć rozwiązania problemów, które Cię niepokoją i zadają ci ból.
Celem jest zmiana siebie i otaczanie się rzeczami, które sprawią, że poczujesz się lepiej. Zaakceptowanie tego, co się z tobą dzieje i motywowanie siebie do zrobienia czegoś nowego lub innego, to dwa podstawowe kroki, które bardzo ci pomogą.

Neuronaukowcy zawsze doradzają nam, że zrozumienie mechanizmu, za pomocą którego funkcjonuje mózg, pomoże nam znacznie pokonać te stany smutku i cierpienia.

Nie przegap: 6 nawyków, które pomogą ci radzić sobie z życiem

Dobrze jest pamiętać, że smutek nie jest procesem odwiecznym, ale tymczasowym, przez który przechodzimy, aby nauczyć się czegoś nowego i żyć.

Nadal dostosowujemy się do burzliwych wód i skomplikowanych sytuacji.