Stres jest bardziej niebezpieczny dla kobiet poniżej 50 roku życia

· 03.12.2017
Przyzwyczajają się do życia z niebezpiecznym wrogiem i zwykle stawiają ludzi wokół siebie. Panie, czas przemyśleć swoje priorytety

Stres, jak wszyscy wiemy, jest wrogiem, z którym zmagamy się każdego dnia. To nie jest zdrowe, kiedy ucieka z naszej kontroli lub gdy się zawiesza i zmienia naszą fizyczną i psychiczną równowagę.

Jednak pomimo tego, że stres ten jest czynnikiem ryzyka dla obu płci, najnowsze badania ujawniają coś, o czym należy pamiętać.

Kobiety w wieku poniżej 50 lat są bardziej narażone na chorobę wieńcową, a stres odgrywa kluczową rolę w tym procesie.

To ważny fakt. W szczególności, ponieważ zwykle kojarzymy zawał serca lub problemy z sercem ze starszymi mężczyznami. Jednak aktualne statystyki pokazują nam inną rzeczywistość.

Dzisiejszy stres dotyka wiele kobiet. Nie radzimy sobie z nim dobrze, a co gorsza, kiedy nasze ciało daje nam sygnały ostrzegawcze, często nie zwracamy na nie uwagi.

Łączymy je ze zmęczeniem lub po prostu mówimy, że "nie mamy czasu, aby pójść do lekarza".

Musisz zreorganizować swoje priorytety. Musisz postawić się na pierwszym miejscu, a przede wszystkim wziąć pod uwagę sygnały ostrzegające przed stresem.

Codzienny stres, stres, który jest podejmowany i akceptowany

Być może źródłem problemu jest tutaj. Stopniowo małe aspekty łączą się, tworząc ogromną lukę stresu, którą normalizujemy niemal nie wiedząc, jak.

Ludzie, którzy mają najbardziej absorbującą pracę, wiedzą, jak rozpoznać problematyczne pułapki: nacisk na osiągnięcie celów, konieczność spełnienia oczekiwań menedżerów, konkurencyjność i tak dalej.

Jak powiedzieliśmy, jeśli chodzi o kobiety, to w większości z nich decydujące zagadki determinuje wiele elementów, które składają się na złożoną mapę życia.

Praca zostanie dodana do rodziny. Dzieci , jeśli małe, wymagają większej uwagi.

Dzieci mogą być dodawane do problemów w związku lub czasami do pokonania coraz więcej każdego dnia (więcej nauki, projektów, troska o więcej krewnych itd.).

Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie mają takich samych problemów.

Co się dzieje, to że przeciętne potrzeby społeczne, zawodowe, osobiste i emocjonalne są obecnie udziałem kobiet w wieku 30-50 lat.

Badanie opublikowane w Health Magazine przez Rollins School of Public Health Emory University w Atlancie (USA) doszedł do tego samego wniosku.

Oto więcej informacji.

Jak serca kobiet radzą sobie ze stresem

Obecne badanie zostało przeprowadzone przez lekarza i profesora epidemiologii Viola Vacarino.

 • Po obejrzeniu ponad 700 mężczyzn i kobiet w różnych szpitalach, znajduje coś oszałamiającego.
 • Kobiety nie reagują tak jak mężczyźni w sytuacji stresowej. Ich serce ma nawet czterokrotnie większe prawdopodobieństwo zmniejszenia przepływu krwi do serca.
 • Nie możemy ignorować tego, co to oznacza. Zmniejszenie przepływu krwi prowadzi do niedokrwienia mięśnia sercowego, a zatem do zawału serca .

Dr Vakarino odkrył także, że grupa wiekowa o największym ryzyku zawału serca związana ze stresem ma od 30 do 50 lat . Jednak szczyt wzrasta zwłaszcza między 45 a 50 lat.

Bycie młodym nie zwalnia nas z problemów z sercem

Bycie młodym i aktywne życie sprawia, że ​​myślimy, że jesteśmy niezwyciężeni.

 • Zgodnie z tym badaniem kobiety narażone na największe ryzyko problemów z sercem to osoby, które ponosiły pełną odpowiedzialność za opiekę nad domem.
 • Również opieka nad chorym członkiem rodziny, jeśli pracujesz na więcej niż jednej pracy, a także opieka nad małymi dziećmi, zwiększa ryzyko.
 • Prawdziwym problemem we wszystkich tych przypadkach jest to, że kobieta przyzwyczaja się do życia w ten sposób. Aby zrozumieć, że stres jest muzyką ich życia.

Ustalenie, dlaczego tak bardzo boli nas głowa lub dlaczego czujemy się uduszeni, gdy wracamy do domu. Co gorsza, możemy doprowadzić naszego najbliższego lekarza do głupiej rzeczy i nie mamy nic przeciwko temu, co nam się przydarza.

To nie jest w porządku. Nikt nie może uczynić ze stresu stałego partnera, ponieważ prędzej czy później może to odebrać nam życie.

Staw czoła stresowi i popraw swoją jakość życia

Ludzie, którzy zrobili to badanie, opublikowane we wrześniu, zostawiają nam wiadomość, którą możemy wymyślić. Nie troszcz się tylko o swoje serce. Najważniejszą rzeczą, którą musisz się zająć, jest twój umysł.

 • Musimy zadbać o nasze ciało. Stały ból szyi lub pleców to coś, co zasługuje na prawidłową diagnozę. Czasami ukryte są inne rodzaje chorób serca.
 • Musimy uprawiać sport. Wystarczy 1 godzina ćwiczeń aerobowych dziennie.
 • Naucz się ustawiać granice i bądź świadomy, jak daleko możesz się posunąć.
 • Zrelaksuj się i znajdź czas dla siebie. Uwolnij swoje emocje i otocz się ludźmi, którzy sprawiają, że rośniesz, śmiejesz się i tak dalej.
 • Nawiązuj okresowe wizyty u lekarza ogólnego.
 • Zwróć uwagę na ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, niezależnie od wieku.

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o siebie trochę lepiej. Zrób to, zanim będzie za późno. Stres nie wybacza nikomu.