Wskazówki dotyczące szczęśliwej i zdrowej menopauzy

· 13.05.2018
Bycie szczęśliwym i zdrowym w okresie menopauzy oznacza opiekę i słuchanie siebie. Zdasz sobie sprawę, że jesteś tą samą osobą, zyskałeś nieco więcej doświadczenia życiowego.

Często dołączamy mylące określenie do menopauzy. Istnieje wiele uprzedzeń, a niektórzy uważają, że to koniec najlepszych lat w ich życiu . Ale jest całkiem możliwe, aby cieszyć się szczęśliwą i zdrową menopauzą.

Podobnie jak początek dojrzewania i ten okres życia ma swoje fizyczne konsekwencje i zmiany nastroju , które nie zawsze są przyjemne.

Ale o menopauzie wiadomo o wiele więcej i istnieje wiele innych sposobów jej kontrolowania, więc możesz być szczęśliwy i zdrowy w tym momencie swojego życia.

Po prostu słuchaj naszych rad i bądź stały . Warto spróbować, prawda?

Wskazówki dotyczące szczęśliwej i zdrowej menopauzy

1. Zafunduj sobie kości

Powszechną dolegliwością w tym okresie są bóle kostne spowodowane zużyciem. Dlatego warto dodać do menu potrawy zawierające duże ilości wapnia i innych minerałów. Działają antyoksydacyjnie i opóźniają starzenie się kości.

Połącz te pokarmy z ćwiczeniami, aby wzmocnić kości. Jednym z zalecanych ćwiczeń jest chodzenie . Pomoże również spalić tłuszcz, który gromadzi się na ciele i poprawia krążenie krwi.

Przeczytaj i: 8 naturalnych sposobów na wzmocnienie kości

2. Zwolnij 20 minut dziennie na słońcu

Ekspozycja na słońce jest świetnym sposobem na uzyskanie witaminy D. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​ta witamina jest to, że promuje wchłanianie wapnia z organizmu. Światło słoneczne poprawia również nastrój .

Ale nie przesadzajcie, stojąc pod promieniami słońca. Najlepiej ciesz się jego ciepłem we wczesnych godzinach porannych i po południu .

Pamiętaj, że promienie UV mogą uszkodzić twoją skórę, więc zastosuj niezbędne środki ostrożności.

3. Kliknij dużą ilość wody

Jeśli czytasz te słowa, ponieważ przechodzisz przez ten etap swojego życia, z pewnością napotkałeś wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Podobnie jak nagłe uczucie silnego ciepła często prowadzi do obfitego pocenia się.

Aby uchronić się przed odwodnieniem , najlepiej wypić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Ta rada dotyczy wszystkich, ale jest niezwykle ważna, jeśli chcesz cieszyć się bezproblemową menopauzą.

Jeśli chcesz, aby twoja skóra dobrze wyglądała, a twoje ciało działa idealnie, powinieneś wiedzieć, że zależy to w dużej mierze od ilości wody, którą wypijesz. Jeśli nie dostaniesz wystarczającej ilości wody, będziesz miał więcej zmarszczek, skóra straci świeżość, a narządy nie będą pełniły swoich funkcji.

4. Wyjdź ze swoimi przyjaciółmi, aby cieszyć się szczęśliwą menopauzą

Porównaliśmy menopauzę z dojrzewaniem powyżej. Oba te okresy przypominają horror pełen emocji .

Więc musisz spędzić czas na sobie. Spotkania z przyjaciółmi są bardzo ważne. Komunikacja z innymi ludźmi ma niezwykle korzystny wpływ na mózg.

I czujesz się bezpiecznie i ufasz tym ludziom. Oprócz wspólnej zabawy dzielisz się swoimi problemami. Jest to przydatne w twoim wewnętrznym świecie.

Polecam również przeczytać: Przyjaźń kobiet: rewelacyjny sposób na walkę ze stresem

5. Zaangażuj się

Wreszcie, dobrze jest poświęcić czas na myślenie i "zbliżenie się". Jak wiesz, medytacja oznacza komunikowanie się z samym sobą, z twoim wewnętrznym ja . Medytacja pomaga oderwać się od świata.

Pamiętaj, że czas nie może odebrać ci czucia. Zawsze będziesz nosił to samo światło i energię . Jesteś tylko dorosłą wersją dziecka, którym byłeś. Z pomocą medytacji pozbędziesz się ramion przez te wszystkie lata i znów znajdziesz siebie.

Medytacja zapewni ci wewnętrzny spokój, którego szukasz w tym okresie swojego życia. Zrozumiesz, że kiedy twoje ciało się zmienia, jesteś taki sam.

To pomoże ci się dobrze bawić.

Zmiany menopauzy pomogą Ci patrzeć w przyszłość. Zastanów się, czego chcesz, kim jesteś i co jest dla ciebie przydatne.

Dbaj o siebie i zapomnij o wszystkich uprzedzeniach.