Top 5 domowych dezodorantów i jak je wykonać

· 13.09.2018
Uchwyty sodowe pachną dużo lepiej niż wiele popularnych marek dezodorantów, które spotykamy codziennie w sklepach

Właściwa praktyka nawyków higienicznych jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się godnym pozazdroszczenia stanem zdrowia. Stosowanie dezodorantów pomaga nam czuć się dobrze, być bardziej pewnym siebie i chronić nas przed nieprzyjemnym zapachem, który inni odczuwają nieprzyjemnie.

Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać wam pięć najlepszych dezodorantów, które można zrobić w domu.

Przed wyborem produktu, który najbardziej Ci odpowiada, bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z różnicy między dezodorantem i antyperspirantem (środkiem przeciwpotowym).

Chociaż wiele osób wpada w pomieszanie i czuje, że są to te same rzeczy, istnieje kilka poważnych różnic. Powodem tego jest prawdopodobnie ogromna różnorodność podobnych produktów w supermarketach, które pomagają źle zrozumieć, a następnie popełniają błędy.

Różnice między dezodorantem i antyperspirantem

Jak wspomniano, istnieje kilka ważnych różnic między tymi dwoma produktami. Wspomnimy o najważniejszych z nich:

  • Dezodorant: dezodoranty są używane głównie w celu wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu spowodowanego przez pocenie się. Dlatego te produkty nie są zaprojektowane w celu zapobiegania poceniu się, ale tylko w celu wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu, który mu towarzyszy. Większość dezodorantów jest pachnąca, w połączeniu z alkoholem, dzięki czemu są bardziej skuteczne w ciągu 12 godzin. Ten typ produktu jest zazwyczaj wchłaniany przez organizm.
  • Antyperspirant: Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj produktu, w przeciwieństwie do dezodorantu, jest przeznaczony do odstraszania potu. Jest to możliwe, ponieważ tworzy powłokę na porach, zwykle z niewielką ilością aluminium. Antyperspirant jest znacznie bardziej skuteczny niż dezodorant. Ma również działanie antybakteryjne. Z drugiej strony, jego stosowanie nie jest zalecane w niektórych częściach ciała, ponieważ może zatykać pory .

Co jest lepsze: dezodorant lub antyperspirant?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależeć będzie od twoich własnych fizjologicznych potrzeb i cech. Ludzie, którzy nie są szczególnie spoceni, mogą obwiniać za stosowanie dezodorantów. Zapewni to tylko brak nieprzyjemnego zapachu, ponieważ nie poci się obficie.

Z drugiej strony, ludzie, którzy się pocą, powinni postawić na antyperspirant. Znacznie zmniejszy ilość potu i wyeliminuje nieprzyjemny zapach . Dlatego tylko stosowanie dezodorantu nie będzie wystarczająco skuteczne w tym przypadku. Nie tylko nie usunie nieprzyjemnego zapachu, ale człowiek będzie nadal pocił się z taką samą intensywnością.

Jednak eksperci twierdzą, że lepszym rozwiązaniem jest dezodorant w połączeniu z antyperspirantem. Taki produkt zapewnia konsumentowi doskonałą kombinację: z jednej strony usunie zapach zapachu z przyjemnym zapachem, az drugiej strony zmniejszy intensywność oddzielania.

Top 5 domowych dezodorantów

  1. Kryształ z ałunu : Wiele osób uważa, że ​​ten minerał jest doskonałym naturalnym dezodorantem. Zapobiega nie tylko nieprzyjemnemu zapachowi z ciała, ale także ma właściwości bakteriobójcze, ściągające i gojące. Jeśli to nie wystarczy, aby przekonać Cię o jego zaletach, jest bardzo skuteczne, a jego efekt trwa.
  2. Aloe Vera: Ta roślina, a zwłaszcza jej sok, jest bardzo skutecznym naturalnym dezodorantem, który można stosować na całe ciało, samodzielnie lub w połączeniu z dowolnym olejkiem eterycznym. Ten produkt jest również stosowany w leczeniu małych ran i zaburzeń żołądkowych. Jak już się przekonałeś, aloes jest doskonałym lekarstwem na pocenie się i nieprzyjemny zapach.
  3. Dwuwęglan: dzięki swoim właściwościom wodorowęglan jest kolejnym domowym produktem o godnej pozazdroszczenia sprawności. W rzeczywistości ma dużo lepsze zapachy niż wiele popularnych dezodorantów, które spotykamy codziennie w sklepach. Musisz jednak wiedzieć, że zostawia ślady ubrań. Zalecamy postawienie was trochę i to ostrożnie.
  4. Olejki eteryczne: Jest to bardzo praktyczna i niedroga opcja do wytwarzania dezodorantów z użyciem olejków eterycznych w połączeniu z innymi produktami, takimi jak te, o których już wspominaliśmy. Olejki eteryczne nadają dezodorantowi niezwykły aromat. Wystarczy kilka kropli, by znów zacząć pachnieć.
  5. Olejek z drzewa herbacianego: ten rodzaj oleju jest bardzo dobry jako składnik dezodorantu. Nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale także działa antyseptycznie, bakteriobójczo i grzybobójczo. Podobnie może być stosowany jako lek na infekcje skóry lub urazy.