Najlepsze 9 leków przeciwdepresyjnych

· 04.09.2018
Kakao - jeden z antydepresantów, który jest najlepiej znany ze swoich właściwości

Depresja jest poważną i niestety powszechną chorobą, która może wywołać u człowieka głęboki smutek, frustrację, niską samoocenę i utratę zainteresowania całym życiem. Choroba jest wynikiem czynników genetycznych, które mogą zostać odblokowane przez społeczne i emocjonalne doświadczenia danej osoby. Dlatego też prowadzone są dalsze badania nad rodzajami naturalnych leków przeciwdepresyjnych, aby zapobiec ich występowaniu.

Istnieje coraz więcej dowodów na istnienie naturalnych środków przeciwdepresyjnych, które pomagają zwalczyć depresję i lęki.

Jeśli czujesz się w ten sposób, poniżej przedstawimy niektóre z tych leków przeciwdepresyjnych , na które możesz się skoncentrować w codziennym menu.

Melasy

Ta żywność składa się głównie z sacharozy, która nie jest skrystalizowana . Jest bogaty w urynę - jeden z fragmentów DNA, które są w stanie stymulować proces tworzenia komórek i tworzenia energii, która zwalcza depresję.

Zalecamy jednak stosowanie melasy w kontroli, ponieważ jest to zasadniczo czysty cukier .

Ryba

Ryby takie jak łosoś, sardynki, tuńczyk, anchois i produkty mięsne zawierają dużo kwasów tłuszczowych omega-3 . Kwasy te są dobrze znane ze swoich właściwości i korzyści w walce z chorobami serca.

Zmniejszają poziom trójglicerydów i zapobiegają tworzeniu się skrzepów krwi.

Ponadto dowiedziono, że ten rodzaj mięsa może pomóc w walce z depresją i stresem. Jest zatem wysoce zalecane do spożycia.

Buraki cukrowe

Burak użyty do uzyskania cukru jest podobny do melasy. Jest bogaty w substancję zwaną uryną .

Urydyna zwiększa poziomy cytydyny w mózgu, o których sądzono, że wpływają na dopaminę. To on jest odpowiedzialny za regulację nastroju .

Soya

Konsumpcja soi jest coraz bardziej popularna dzięki różnym badaniom jej przydatności, która pokazuje, że jest to dieta o wielu właściwościach dietetycznych, które są korzystne dla Twojego zdrowia.

To białko roślinne zawarte jest w wielu produktach, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z jego zalet. Produkty te mogą być bogate w aminokwasy, ale mają niską zawartość tłuszczów nasyconych i nie zawierają cholesterolu .

Soja zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które są przydatne dla układu sercowo-naczyniowego, a także są doskonałe do zwalczania depresji .

Orzechy włoskie

Orzechy są poważnym źródłem kwasu alfa-linolenowego, jednego ze składników kwasów tłuszczowych omega-3 . Zalecamy jedzenie orzechów włoskich, aby pomóc w walce z depresją. Ich właściwości są przydatne dla tego problemu, twojego serca.

Brązowy ryż

Ryż brązowy charakteryzuje się sedacją witamin B1 i B3. Jest także kwas foliowy i jest pokarmem o niskim indeksie glikemicznym. Ponieważ ma niską zawartość cukru, zapobiega obniżeniu poziomu cukru we krwi i zmianom nastroju, które z niego wynikają .

Drożdże piwne

Ta żywność jest bogata w witaminy B1, B2, B3 i. Zawiera również 16 aminokwasów, które są bardzo przydatne do wzmocnienia układu nerwowego.

Owsianka

Zawiera kwas foliowy i witaminy B1 i B6 . Pomaga to układowi trawiennemu i chroni przed niskim poziomem cukru, który powoduje silne wahania nastroju i drażliwość.

Kapusta

Badanie American Cancer Research Association stwierdza, że ​​ten pokarm jest bogaty w witaminę C i kwas foliowy. Te właściwości pomagają zapobiegać stresowi, jak również niektórym chorobom wieńcowym, a także różnym rodzajom raka.

Kakao

Jest to jeden z antydepresantów, który jest najlepiej znany ze swoich właściwości. Podobnie jak orzechy włoskie i melasy, ta dieta zawiera selen, który pomaga kontrolować nastrój, wzmacnia mózg i walczy o oznaki starzenia .

Nie należy go nadużywać, ale udowodniono, że spożywanie czystej czekolady jest bardzo przydatne dla zdrowia emocjonalnego i fizycznego.