Ćwiczenia do kształtowania i wzmacniania mięśni

· 29.08.2018

Dzięki tym łatwym ćwiczeniom możesz odcieńować mięśnie i kształtować swoje nogi. Dlaczego nie zapomnieć o nieprzyjemnym cellulicie ? Za pomocą poniższych ćwiczeń będziesz kształtować stopy tak długo, jak będziesz stały, pić dużo wody i jeść zrównoważony. Szybko zauważysz wyniki.

Kształtowanie i tonowanie mięśni

Jeśli pod koniec zimy zgromadziłeś kilka dodatkowych kilogramów lub chcesz dobrze wyglądać podczas letniej przerwy, nie wahaj się włączyć te skuteczne ćwiczenia do swoich treningów. Należy pamiętać, że program ten powinien być połączony z niskokaloryczną dietą i pić dużo płynów (dwa lub więcej litrów dziennie). Dobrą wiadomością jest to, że wiosną i latem nie będzie ci trudno jeść lekkie potrawy, takie jak sałatki, soki owocowe i kłopoty .

Aby usunąć nadmiar funtów, musisz aktywować metabolizm i wzmocnić mięśnie, szczególnie w problematycznych obszarach, takich jak nogi. Tłuszcze "uwielbiają" gromadzić się wokół mięśni, tracąc w ten sposób ich brzmienie .

Udowodniono, że muskularne ciało spala więcej energii, nawet podczas snu. Dzieje się tak, ponieważ masa mięśniowa (wszystkie inne niż tłuszcz) jest aktywną tkanką z punktu widzenia energii. Jeśli chcesz mieć piękną i dobrze ukształtowaną sylwetkę latem, zacznij kształtować mięśnie stóp i spalanie kalorii .

Z pewnością próbowałeś różnych ćwiczeń i diet, ale nie jesteś zadowolony z wyników. Zwłaszcza, gdy patrzysz na dolną część swojego ciała. Jest to powszechne wśród kobiet, ale nie powinno to zniechęcać. Nie poddawaj się! Są sposoby na kształtowanie stóp poprzez specjalne ćwiczenia. Możliwe, że dotychczas nie przeszkoliłeś się we właściwy sposób.

Ćwiczenia do kształtowania i wzmacniania mięśni

Zaleca się wykonywanie tych ćwiczeń od 3 do 5 razy w tygodniu, aby szybko osiągnąć pożądany rezultat. Wkrótce zauważysz różnicę, ponieważ Twoje stopy staną się bardziej ukształtowane, stonowane i mniej cellulitem. Musisz spędzić tylko 15 minut dziennie. Nie przegap spaceru lub jazdy rowerem (nawet wskaźnik rowerowy) 30 minut dziennie.

  • Lobs : Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń do wzmocnienia mięśni nóg. Stań prosto z lekko luźnymi nogami. Rozciągnij ręce do przodu i złóż kolana. Zaczynaj się wzdychać, jakby pod tobą leżało krzesło. Mięśnie nóg powinny stać równolegle do podłogi, a twoje ręce zawsze są wyciągnięte do przodu. Przytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund, a następnie wstań. Wykonaj 10 powtórzeń ćwiczenia. Następnie możesz przejść się trochę lub wykonać inne ćwiczenie, aby powstrzymać cię od miażdżenia. Na przykład, rozszczep nogi (aby rozciągnąć mięśnie mocniej), oprzyj plecy o ścianę, umieść piłkę między plecami a ścianą lub podnieś hantle w dłoniach. Inna opcja wymaga chwycenia kijem i trzymania go w dłoniach nad głową, gdy robisz resztki wokół ściany.

Kolejne skuteczne ćwiczenie

  • Atak: To ćwiczenie pomoże ci ukształtować mięśnie nóg i nadać im ton, a także zaostrzyć swój tyłek. To prawda, że ​​ćwiczenie wymaga nieco więcej wysiłku, ale są tego warte, ponieważ wyniki są świetne. Trzymaj się prosto, z wyciągniętymi plecami, klatką piersiową i ramionami w jednej linii. Jego dłonie odpoczywają. Zrób krok naprzód prawą stopą, złóż kolano na drugiej nodze i szturchnij, aż kolano dotknie podłogi (lub podejdzie bliżej). Przytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Teraz powtórz ćwiczenie lewą nogą, a prawe kolano powinno dotknąć podłogi. Zmień nogi, aż wykonasz 10 powtórzeń. Pozostaw minutę, a następnie wykonaj kolejne 10 powtórzeń. Możesz urozmaicić ćwiczenie, trzymając hantle w rękach lub kiju. Odpoczywając pomiędzy powtórzeniami, możesz chodzić, nie przebywać w jednym miejscu. Oczywiście będziesz musiał podjąć wysiłek, ale wyniki są tego warte. Dlatego zaoferujemy ci kolejną wersję ataków. Rozpocznij w ten sam sposób, ale zamiast stać prosto z nogami, delikatnie stąpaj naprzód jedną nogą.

Więcej ćwiczeń do kształtowania i tonowania nóg

  • Windy: Połóż się po prawej stronie na wygodnej macie lub kocu. Użyj łokcia, aby cię wzmocnić. Trzymaj głowę dłonią w obszarze ucha. Podnieś lewą stopę jak najwyżej do sufitu. Następnie powoli połóż nogę z powrotem do pozycji wyjściowej, nie dotykając kolan. Wykonaj 10 powtórzeń bez zatrzymywania, odpoczynku i powtórz 10 powtórzeń. Następnie połóż się po lewej stronie i wykonuj ćwiczenie prawą nogą. Kolejna odmiana tego ćwiczenia wymaga odłożenia ciężarów na kostkach. Lub wstań po schodach, robiąc sobie krótką przerwę.
  • Rozciąganie : połóż się na brzuchu na materacu, kocu lub macie. Twoje nogi powinny być rozciągnięte do tyłu. Połóż dłonie blisko ciała i rozciągnij je bokiem. Używając pośladka, podnieś i rozciągnij nogi w górę. Trzymajcie je w pozycji pionowej przez kilka sekund. Następnie przenieś je do pozycji wyjściowej. Możesz wykonać dwie serie z 10 powtórzeń dla każdej nogi.
Zdjęcia dostarcza Mario Antonio Pena Zapateria, Anthony Seamarks i Kyriaki.