Czas niczego nie wymazuje, tylko umieszcza rzeczy na swoim miejscu

· 16.08.2018
Odbędzie się to według twojej woli i mądrości, ale nie wtedy, jeśli pozostaniesz obojętny

Pomimo dobrze znanego zwrotu, czas nie wymazuje złych wspomnień . Złożone doświadczenia nie są rozwiązywane samodzielnie przez kilka miesięcy lub lat.

Czas nie jest oponą, aby usunąć coś nieprzyjemnego z twojego życia. Powodem jest to, że doświadczenia pozostają w twoim umyśle, ponieważ tworzą twoją rzeczywistość.

Umysł, który ma obsesję na punkcie traumatycznych wydarzeń, nie jest w stanie iść do przodu nawet po 5 czy 10 latach. Kiedy lgniesz do czegoś, czas nie może na ciebie wpłynąć.

Musisz zrozumieć, że to, co zrobią strony kalendarza, oznacza, że ​​co miesiąc wszystko będzie ustalane na ich miejscu.

Doświadczenia, które cię skrzywdzą, muszą pozostać w przeszłości i nie martwić się. Rzeczy, które są ważne, dające siłę, energię i przynoszące szczęście, muszą być codziennymi towarzyszami przez całe życie.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam kilka prostych strategii, które sprawią, że pamięć stanie się źródłem ożywczej mocy i przekształci ją w najlepszą broń, która uzdrowi emocjonalną traumę.

Czas i pamięć, najlepsi rzeźbiarze

Specjaliści od pamięci i neurobiologii odkrywają, że im więcej przywołujesz pamięć , tym bardziej ją zmieniasz. Nie oznacza to, że możesz przerysować go do nierozpoznawalnego.

Ale to, co się dzieje, polega na tym, że im bardziej trzymasz się przeszłości, czy to dobrze, czy źle, tym bardziej wzmacniasz stare emocje i tym bardziej ma ona moc wpływania na ciebie. Im więcej pozwalasz przeszłości na zmianę prezentu.

Wykorzystajmy klasyczny przykład: separacja emocjonalna. Chociaż minęło 5 czy 10 lat, wracasz od lat, przepraszam, może nie walczyłeś wystarczająco lub nie byłeś tym, czego inni chcieli.

Kiedy twój umysł skupia się na konkretnym punkcie przeszłości, przestajesz inwestować w siebie w sposób pełny i zdrowy.

  • Przeszłość nie jest sceną, w której możesz rozpocząć własne bitwy, w których możesz zatopić swoją energię. Przeszłość po prostu nie istnieje. Ale teraźniejszość tu i teraz jest tym, co możesz dotknąć i zobaczyć.
  • Musisz umieścić wszystko na swoim miejscu. Czas pomoże ci to zrobić, jeśli wykorzystasz swoją wolę i mądrość.

Każda osoba ma określone miejsce, każda pamięć jest doświadczana w określonym momencie

Ludzie spędzają dni, przypominając historie z przeszłości. Jesteśmy rezultatem naszych doświadczeń, edukacji, środowiska oraz własnych emocji i wartości. Włączyliśmy je w nasze umysły na przestrzeni lat.

Można powiedzieć, że sam czas jest tym, co ukształtowało was jako osobę. Ale z tym pomysłem przypisujesz sobie bardzo bierną rolę.

Ponieważ prawda jest taka, że ​​to, czym jesteście dzisiaj, jest wynikiem waszych własnych interpretacji i wszystkiego, co widzieliście i czego doświadczyliście. Z pewnością nie jesteś obserwatorem własnego życia.

  • Ta sama chwila, doświadczana przez dwie różne osoby, doświadczana jest na dwa różne sposoby.
  • Często zdarza się, że brat i siostra, uprawiający się w tym samym środowisku rodzinnym, pamiętają to samo w zupełnie inny sposób.
  • Jeśli czyjeś życie powróci do traumatycznego wydarzenia, jego życie będzie zakotwiczone w przeszłości, do utraty i teraźniejszości.
  • Ale drugi brat / siostra najprawdopodobniej przezwycięży to wydarzenie dzięki bardziej uważnej postawie. Będzie mógł zostawić za sobą przeszłość, aby je pokonać, aby stworzyć zdrowszą chwilę, siłę i odwagę.

Użyj swojej pamięci jako włóczęga, a nie jako sofę

Czas nie uleczy cię, dopóki nie poszukasz lekarstwa na swój ból . Czas nie zmienia złych chwil w życiu, aby były dobre. Czas tworzy tylko dni, miesiące i lata.

Jesteś tym, który musi wypełnić swoje życie ruchami, pełnymi, szczęśliwymi i pogodnymi chwilami. Dlatego musisz używać swojej pamięci jako włóczęga, a nie jako sofę.

  • Jeśli cokolwiek cię zraniło w przeszłości, nie zaglądaj w tę złość. Nie nienawidzisz. Dowiedz się, jak zamknąć tę ranę, aby skupić się na ważnych rzeczach: żyj i bądź szczęśliwy .
  • Jeśli jesz ze swoimi wspomnieniami, twoje dobre samopoczucie skupi się na przeszłości, a będziesz kojarzony z oszukańczą samooceną, która nie jest prawdziwa. Tu i teraz jest to ważne, i to jest twoja prawdziwa samoświadomość. Jest to dar, który możesz zrobić dla siebie i dążyć w każdej chwili, każdego dnia.

Uczyń swoją pamięć bodźcem i powód do walki o lepszy prezent.