Dlaczego Nails Split? Przyczyny, leczenie i rozwiązania

· 05.12.2018
Jeśli przyczyna jest spowodowana brakiem nawodnienia, zalecamy spożywać więcej owoców, płynów (wody i soków owocowych) oraz warzyw, takich jak pomidory, aby zapobiec rozszczepieniu paznokci, a następnie pogorszenie

Jeśli kiedykolwiek zapytałeś - dlaczego moje paznokcie się rozdzieliły? - to jest artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź. Wiele rzeczy może powodować rozszczepienie paznokci, od stresu do złego odżywiania, problemy z tarczycą lub kontakt z rękami w częstym kontakcie z wodą.

W tym artykule omawiamy przyczyny, leczenie i decyzje, które możemy podjąć, gdy nasze paznokcie się rozpadną.

Co powoduje rozszczepienie paznokci?

Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilka przyczyn, które prowadzą do podziału paznokci. Dobrze jest rozmawiać o tych problemach z lekarzem, ale można leczyć się w domu lub podejmować środki zapobiegawcze.

Jeśli jest to zła dieta, która powoduje pękanie paznokci, problemem jest prawdopodobnie niedobór wapnia. Aby zmienić ten stan, zaleca się spożywać produkty mleczne, takie jak mleko, jogurt, ser i szpinak . W menu wybierz kapustę kędzierzawą i inne zielone warzywa liściaste.

Unikaj picia sody, herbaty, kawy itp., Ponieważ blokują one optymalną absorpcję wapnia. Wskazane jest również rozpoczęcie przyjmowania witamin A, B i D oraz wapnia.

Zobacz także: Dziwne objawy niedoboru witamin

Jeśli przyczyną jest brak nawodnienia, zalecamy zjedzenie większej ilości owoców , płynów (wody i soków owocowych) i warzyw, takich jak pomidory, aby zapobiec rozszczepieniu paznokci i późniejszemu pogorszeniu.

Użyj kremu nawilżającego, nakładając go na paznokcie raz dziennie. Jeśli to możliwe, rób to wieczorem wieczorem lub po zmoczeniu rąk (jeśli zrobiłeś rękę lub jesteś dobrym naczyniem, kąpałeś dzieci lub po prostu byłeś w wannie). Możesz zastosować tę metodę dla osób, które przybijają paznokcie, ponieważ ich paznokcie mają stały kontakt ze śliną .

Szkodliwe nawyki

Jeśli nie spojrzymy na rzeczy w sposób estetyczny, niektóre współczesne praktyki i procedury mogą uszkodzić zdrowie paznokcia. Na przykład lakier do paznokci, nadmierny lakier do paznokci, stosowanie słabej jakości lakierów, a nawet stosowanie formaldehydu, który radykalnie wysusza paznokcie po zamoczeniu, usuwając lakier za pomocą agresywnych chemikaliów (aceton jest również szkodliwy dla skóry, gdy wchodzi w kontakt z nią).

Złą praktyką jest umieszczanie lakieru natychmiast po starszym, gdy nawet nie czeka się na gwóźdź do oddychania.

Innym powodem podziału jest kontakt z chemikaliami, takimi jak środki dezynfekujące i środki czyszczące, bez użycia rękawiczek. O ile to możliwe, unikaj takich przypadków.

Jako środki czyszczące, mydła i tym podobne drażnią skórę i powodują pękanie paznokcia.

Choroby tarczycy mogą również powodować problemy z paznokciami. Jeśli twój stan jest związany z tarczycy, zaleca się skonsultować się z endokrynologiem, aby przepisać odpowiednie leczenie.

Zalecamy: Co to jest niedoczynność tarczycy? Wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Wreszcie, rozszczepienie paznokci może być spowodowane stresem i brakiem zdrowego snu. Czynniki te można przezwyciężyć, po prostu pozostawiając problemy w miejscu pracy w biurze.

Poszukaj pozytywnej strony tego, co dzieje się w twoim życiu, zarówno zawodowym, jak i osobistym. Pomyśl o rozwiązaniu problemów związanych z brakiem wystarczających środków finansowych.

Aby lepiej spać, możesz postawić na kilka skutecznych ziół, które w postaci herbaty zapewnią niezbędny relaks dla twojego ciała i umysłu.

Zalecenia dotyczące poprawy zdrowia paznokci

 • Nie używaj lakierów niskiej jakości lub tanich, ponieważ mogą zawierać bardzo agresywne substancje. Nie tylko Twoje paznokcie niszczą, ale również je osłabiają.
 • Używaj lakierów przeznaczonych do ochrony przed pękaniem paznokci. Możesz spojrzeć na różne marki kosmetyków i skonsultować się z konsultantem sklepu. Na niektórych produktach zauważysz, że pochodzi z oznaczonego "terapeutycznego".
 • Używaj utwardzacza do paznokci trzy razy w tygodniu.
 • Wyeliminuj cięcie lub odrywanie uszkodzonych części gwoździa, aby nie spowodować dalszych uszkodzeń.
 • Zanurz palce w misce z wodą i octem jabłkowym w 3 minuty. Wykonuj tę procedurę dwa razy w tygodniu.
 • Użyj pilnika do paznokci, który go nie drapie. Dzięki temu będą bardziej płynne. Nie zalecamy częstego wygładzania paznokci, ponieważ spowoduje to ich zbyt cienkie.
 • Zwilżyć wacik bawełniany oliwą i rozetrzeć paznokcie. Więc nawilżysz je i usuniesz łuski.

Jak zrobić domowy utwardzanie paznokci

Jeśli cierpisz na słabe paznokcie, które często pękają, dobry uzdrowiciel jest twoim pierwszym przyjacielem. Dzięki temu będą zdrowsze i bardziej odporne w tym samym czasie. Możesz znaleźć różne grzejniki w sieci sklepów, ale domowe sprawi, że będziesz bardziej opłacalny. Są również skuteczne i wiesz na pewno, co jest w ich składzie.

 • Krem do paznokci: Użyj dwóch łyżek oliwy z oliwek, jednej łyżki czystego miodu, róży soli i żółtka jajka. Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż je na paznokcie. Pozwól kremowi działać przez 20 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj tę procedurę trzy razy w tygodniu.

 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia: zanurz paznokcie w misce oliwy z oliwek. Pozostaw je na kilka minut przed pójściem spać. Lub rozmazuj paznokcie wacikiem. Możesz także namaścić je. Procedurę tę wykonuje się wieczorem, przed snem. Jeśli połączysz oliwę z olejkiem migdałowym, stworzysz idealną kombinację dla zdrowych paznokci (użyj dwóch łyżek każdego oleju). Umieść uzyskaną mieszaninę na paznokciach i skórek. Pozostaw na 10 minut.
 • Uzdrawiający "uzdrowiciel": jeśli już kupiłeś uzdrowiciela z apteki lub sklepu kosmetycznego, możesz dodać do fiolki kroplę czosnku , pięć kropel soku z cytryny i pięć kropli białego jodu. Dobrze wstrząsnąć i odstawić na 2 dni. Zastosuj na paznokcie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
 • Cebula: Potnij cebulę na dwie części. Włóż palce do cebuli i przytrzymaj przez 5 minut. Następnie pozwól sokowi wyschnąć na palcach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Vincenta Locka, Petera Stevensa, Juliana Partridge'a, viviandnguyen, sjephoto i strzelca.