Рейтинги

Кращі розумні лампочки в 2020 році

Навіть такий простий прилад, як лампочка, може бути важливим компонентом системи «розумний дім».

Якщо ви вважаєте лампочку примітивної річчю і не уявляєте, як вона може бути розумною, ймовірно, вас вразить той факт, що в 2020 році ринок розумного освітлення оцінюється в 8 мільярдів доларів. Більш того, розумне освітлення – одне із найбільш перспективних напрямків. Експерти вважають, що всього за 3 роки ємність цього ринку зросте втричі.

У цій статті ми розповімо про основні відмінності розумною лампочки від звичайної і представимо вам кілька моделей, які варті уваги.

Чим відрізняється розумна лампочка від звичайної?

Зовні ви напевно не зможете відрізнити smart-лампочку від тих, які вкручені зараз у вашій люстрі. Вся справа в начинці. Розумна лампочка містить величезну кількість модулів, які значно розширюють функціональність.

Власник такого гаджета назавжди забуде, де у нього вдома знаходиться вимикач світла. Управління гаджетом він буде здійснювати за допомогою свого смартфона – через мобільний додаток виробника. Користувач зможе налаштувати лампочку таким чином, щоб вона автоматично подстраивала рівень інтенсивності освітлення під зовнішні умови. Інтенсивність буде падати по мірі наближення до ночі – таким чином лампочка змоделює всередині кімнати міні-захід. Це корисно для організму, який відчуває менше стресу і виділяє більше мелатоніну – людині буде простіше заснути.

Розумні лампочки опціонально реагують на звук або руху – знову ж користувач може ці опції активувати і деактивувати через додаток. Яка користь для домовласника? Наприклад, не потрібно переживати з приводу того, чи вимкнули ви світло у ванній чи туалеті. Якщо руху немає, лампочка автоматично вимкнеться. Крім того, це надійний захист від грабіжників. Якщо хтось спробує проникнути в будинок, світло включиться і злякає злодіїв.

У розумних лампочок ще багато різних функцій, які необхідно розглядати стосовно до конкретних моделей. Важливо, щоб ви хоча б приблизно зрозуміли, чому Smart-лампи у 10-15 разів дорожче звичайних.

Де можна застосовувати розумні лампочки?

Уявлення про розумну лампочці як про гаджеті виключно для дому занадто примітивно. Якщо б воно було вірним, ринок Smart-ламп не був би таким значним. За кордоном подібні гаджети ставлять в торгових центрах, аеропортах, лікарнях та інших місцях з високою прохідністю. Тут лампи потрібні не тільки для того, щоб світити – у них є ряд інших функцій.

В Новій Каледонії (США) на вулицях стоять опори освітлення, які реагують на антисоціальні звуки, крики, постріли, розбите скло. Опора негайно включає запис аудіо і викликає екстрену службу. Крім того, вона починає інтенсивніше світитися, що є попереджувальним сигналом для людей: тут небезпечно. Виглядають розумні вуличні ліхтарі приблизно так:

Компанія Cisco в Канаді інтегрувала технологію «розумного» офісу. Лампочки вважають кількість людей на зборах, вказують на вільні конференц-зали або переговорні і записують час, протягом якого приміщення пустує. Менеджери компанії стверджують, що лампочки сильно допомагають, і оперують статистикою, згідно з якою чверть співробітників звичайних офісів витрачає по 30 хвилин в день на пошук вільної переговорної кімнати. Таким чином, використання розумних лампочок сприяє підвищенню продуктивності праці.

Конструкція розумною лампочки

Як же влаштована ця чарівна лампочка? По суті вона складається всього з 4 компонентів:

 • Безпосередньо освітлювальний прилад (на світлодіодах).
 • Цоколь (як правило, E27).
 • Жорсткий алюмінієвий корпус.
 • Керуюча система.

Найбільший інтерес являє собою керуюча система, оскільки саме вона забезпечує функціональність розумною лампочки. Система містить:

 • Мікроконтролер (він же процесор).
 • Модуль для бездротового з'єднання Wi-Fi або Bluetooth).
 • Додаткові сенсори і датчики.

Опціонально розумні лампочки можуть бути оснащені датчиками температури, руху, освітленості, мікрофоном і динаміком, будильником, таймером і навіть відеокамерою з оглядом в 360°. Є інформація, що скоро з'явиться лампочка з датчиком газу, здатна сама викликати «аварійку» і включити кондиціонер на повну. Це, звичайно, буде «must-have» для мешканців усіх будинків радянської споруди.

Як підключити розумну лампочку?

Якщо ви вже майже зважилися на покупку це чудового гаджета, але побоюєтеся, що не зможете його підключити, поспішаємо розвіяти ваші побоювання: підключення – справа нехитра:

 • Вставте лампочки в патрон і включіть світло. За замовчуванням лампа буде світитися білим.
 • Підключіться до гаджетом через Bluetooth або Wi-Fi. З Bluetooth, звичайно, буде простіше, тому краще купувати лампочку саме з цим модулем.
 • Скачайте мобільний додаток виробника Smart-освітлення та увійдіть до нього.

Далі – приступайте до регулювання. Можна налаштувати сценарії, розробити власний розклад, відрегулювати яскравість. У деяких ламп навіть режим пульсації є – хоча ця опція не здається такою вже необхідною.

Топ-6 розумних лампочок

Представимо вам 6 моделей розумних лампочок, які можна купити в Росії. Всі ці моделі мають позитивні відгуки і високі оцінки на агрегаторі «Яндекс.Маркет».

Xiaomi Mi LED Smart Bulb

 • Тип цоколя: E27
 • Форма колби: циліндр
 • Потужність: 10 Вт
 • Світловий потік: 800 лм

Ціна: від 1 175 рублів

Розумна лампочка Xiaomi відрізняється вражаючою яскравістю при невисокій ціні. Вона забезпечує світловий потік до 800 люмен. Так що однієї лампи достатньо, щоб освітити навіть велику кімнату. За допомогою фірмового додатка Mi Home можна відрегулювати колірну температуру, а також налаштувати режими світанку і заходу для «м'якого» пробудження і швидкого засипання. Зазначимо, що лампочка працює відразу з 4 голосовими асистентами, в число яких входить популярна в Росії «Аліса» від «Яндекс».

Розумна лампочка Яндекса

 • Тип цоколя: E27
 • Форма колби: груша
 • Потужність: 10 Вт
 • Світловий потік: 800 лм

Ціна: від 1 190 рублів

Лампочка от российского «гиганта» по характеристикам и функционалу аналогична гаджету от Xiaomi. Пользователь может управлять ей не только при помощи мобильного приложения, но и через голосовые команды. Однако для этого нужно иметь под рукой любой прибор с голосовым ассистентом «Аліса» — мобильный телефон или, например, «Яндекс Станцию». Соединение с лампочкой происходит через Wi-Fi. К числу недостатков лампы от «Яндекс» можно отнести то, что максимально интенсивно она светит белым – другие оттенки тусклее.

Yeelight LED Bulb Color Silver YLDP02YL

 • Тип цоколя: E27
 • Форма колби: циліндр
 • Потужність: 9 Вт
 • Світловий потік: 600 лм

Ціна: від 1 287 рублів

Yeelight LED Bulb може по праву вважатися розумною лампою для тусовщиків. Цей гаджет здатний синхронізуватися з музикою і змінювати колір у відповідності з ритмом – загалом, необхідна річ для вечірки. За функціоналом і ціною Yeelight LED Bulb схожа з лампочкою від Xiaomi, однак з точки зору світлового потоку вона слабше – 600 люмен. Зате до числа переваг гаджета можна записати економічність. Лампа від Yeelight споживає енергії на 15% менше, ніж аналоги.

HIPER IoT C1 RGB

 • Тип цоколя: E14
 • Форма колби: свічка
 • Потужність: 6 Вт
 • Світловий потік: 520 лм

Ціна: від 990 рублів

HIPER IoT C1 RGB – кращий варіант для тих, хто віддає перевагу цоколь E14. Це недорогий гаджет, який працює з голосовими помічниками Google Home и «Яндекс Аліса». Он соединяется со смартфоном при помощи Wi-Fi, благодаря чему пользователь может управлять им из любой точки планеты, где есть интернет. У лампы от Hiper средний уровень светового потока (520 люмен), но зато класс энергоэффективности A+. За час она потребляет не более 12 Вт.

Philips ZeeRay

 • Тип цоколя: E27
 • Форма колби: груша
 • Потужність: 9 Вт
 • Світловий потік: 450 лм

Ціна: від 624 рублів

Philips ZeeRay – одна из самых дешевых умных лампочек. Функционал у нее, соответственно, тоже не самый богатый. Из недостатков – всего один цвет, отсутствие режимов заката и рассвета, невозможность отрегулировать цветовую температуру. При этом пользователи отмечают, что лампочка работает без нареканий и отлично синхронизируется с голосовым помощником от «Яндекс» «Аліса».

Philips ZeeRay дає світловий потік 450 люмен. Це трохи — для освітлення кімнати в 18 кв. метрів доведеться купити 3 такі лампочки.

ELARI SmartLED Warm&Cold

 • Тип цоколя: GU10
 • Потужність: 4.5 Вт
 • Світловий потік: 380 лм

Ціна: від 990 рублів

Головні переваги розумних лампочок від ELARI – довговічність і простота використання. Згідно інформації від виробника, лампочка буде служити вірою і правдою протягом 10 років. ELARI SmartLED Warm&Cold управляється через додаток – маючи під рукою смартфон, можна поміняти колір, колірну температуру і яскравість. Крім того, лампочки від ELARI легко об'єднати з телефону в групу. Це важливо, оскільки для освітлення кімнати однієї лампи не вистачить із-за низької потужності – потрібно купувати від чотирьох до шести. Тут криється головний недолік: покупка набору для освітлення «влетить у копієчку».

Переваги і недоліки розумних лампочок

Підводячи підсумки, сформулюємо плюси і мінуси використання розумних лампочок. До переваг відноситься наступне:

 • Віддалене керування. Користувач може керувати Smart-лампою з будь-якої точки Землі, де є інтернет.
 • Гнучкість налаштування. Зміна кольору і інтенсивності освітлення, налаштування колірної температури – юзеру навіть не доведеться вставати з дивана, щоб зробити це.
 • Автоматизація. Лампочку можна налаштувати так, щоб вона жила своїм життям і самостійно влаштовувала штучні заходи і світанки всередині квартири.
 • Интеграция с «умным домом». Smart-лампу легко встроить в систему «умного дома» «Яндекса» — почти все представленные нами модели работают с голосовым помощником «Аліса».
 • Економічність. Розумні лампочки споживають менше електрики, ніж їх «дурні» аналоги, тому що працюють на світлодіодах.

Згадаємо і про недоліки гаджета:

 • Висока вартість. Навіть найдешевша Smart-лампа коштує в середньому в 10 разів дорожче, ніж звичайна.
 • Ризик поломки із-за складної конструкції. Якщо проста лампочка перегорає, її викидають. А що робити, є розумна лампочка перестане включатися? Нести її в ремонт якось дивно.
 • Ризик злому. Лампочку, яка підключається через Wi-Fi, можуть зламати хакери. Якщо при цьому гаджет буде обладнаний камерою, то користувач опиниться під наглядом незнайомців.

Втім, поки резонансних випадків злому не було. Розумні лампочки мають переважно позитивні відгуки – користувачі відзначають, що гаджет виявився навіть більш зручним, ніж очікувалося, і що він коштує тих грошей, які за нього просять. Популярність Smart-ламп буде тільки рости, так що якщо у вас є накопичення і ви думаєте, як їх примножити, можете розглянути це інвестиційне спрямування.

Коментувати