Рейтинги

Кращі розумні розетки в 2020 році

Розумна розетка не так функціональна, як інші гаджети категорії Smart. Однак саме вона відповідає за безпеку в будинку.

Люди, які збирають «розумний будинок» по частинах, як правило, вносять розумні розетки в кінець списку планованих покупок – небудь не включають їх зовсім, оскільки не розуміють, яку вигоду від них можуть отримати. Хоча насправді тут мова повинна йти не про вигоду, а про більш важливі речі — безпеки.

У цій статті ми розповімо, яким чином розумні розетки забезпечують безпеку будинку, і представимо п'ятірку кращих моделей, доступних в Росії.

Як працює розумна розетка і чим відрізняється від звичайної?

Головна функція у розумною розетки така ж, як і у звичайної: подавати електроенергію на прилади. При цьому Smart-розетка є досить масивним приладом. По суті її навіть можна вважати перехідником, так як вона вставляється в звичайну розетку. Габарити гаджета як раз і відлякують потенційних покупців – особливо тих, у кого вдома розетки здвоєні.

Однак масивність гаджета, як ми знаємо – це зворотна сторона функціональності. Розумна розетка напхана електронікою, яка істотно полегшує життя користувачу. Власник чудо-розетки може:

 • Управляти подачею електрики дистанційно. Класична ситуація – чоловік забув, вимкнув праску перед відходом на роботу. Замість того, щоб мучити себе тривогою весь робочий день, він може зайти в додаток і переконатися, що подача електрики на праска не відбувається.
 • Налаштувати таймер. Розетку легко запрограмувати, щоб вона включалася і вимикалася в певний час кожен день. Наприклад, таким чином, щоб вона починала подавала електрика на кондиціонер за півгодини до передбачуваного повернення користувача з задушливого офісу.
 • Контролювати електроенергію. В додатку, який працює з розумною розеткою, завжди можна подивитися, скільки годин працював той чи інший прилад за певний проміжок часу. Деякі програми також показують витрату електроенергії в кВт/год.

Крім того, розетка контролює стан пристрої та мережі щоб уникнути короткого замикання. При надмірному підвищенні температури гаджет сповістить власника за допомогою SMS-повідомлення і відключить електропостачання. Саме ця функція розумних розеток і забезпечує безпеку будинку – навіть якщо людина дійсно забуде вимкнути праску, за нього це зробить розетка.

Види розумних розеток

Є кілька класифікацій Smart-розеток. Перша пропонує ділити гаджети на внутрішні и зовнішні. В рамках цієї статті ми розглядаємо зовнішні розетки, оскільки внутрішню доцільно замовляти тільки в комплексі з іншими компонентами розумного будинку. Внутрішня розумна розетка монтується в підрозетники і вбудовується в електропроводку, так що її просто не видно. В цьому і перевага порівняно з пристроєм зовнішнього вигляду, яке виглядає неестетично. Проте внутрішні розетки мають високу ціну і вимагають для установки залучення майстра-електрика.

Вбудована розумна розетка

Друга класифікація – за способом управління. В рамках цієї класифікації розетки поділяються на:

 • Радіокеровані. Пристрої цього виду працюють від командних радіосигналів з пульта ДУ, який йде в комплекті. Гранична дальність дії складає від 30 до 40 метрів. На жаль, такими розетками керувати, перебуваючи поза домом, не вийде.
 • SMS-керовані. Оснащені слотами для SIM-карти і індикаторами, що показують силу GSM-сигналу. Користувачеві потрібно відправляти команди SMS на сімку, яка стоїть в розетці. Управляти таким гаджетом можна, перебуваючи поза домом. Однак SMS – це, по-перше, платний спосіб управління, по-друге, не самий зручний.
 • Інтернет-керовані. Wi-Fi розетка – найбільш зручний варіант. Нею можна управляти, перебуваючи взагалі в будь-якій точці земної кулі – лише б було підключення до інтернету. Правда, якщо користувач опиниться в зоні, де немає 3G, він зв'язатися з гаджетом іншими способами (наприклад, через SMS) вже не зможе.

В статті ми говоримо переважно про інтернет-керованих розетках, оскільки переважна більшість моделей на сучасному ринку – саме такого виду.

Як вибрати розумну розетку?

Вибираючи розумну розетку, звертайте увагу на наступні характеристики:

 • Максимальна потужність. У сучасних розумних розеток межа потужності – від 1,8 до 3,7 кВт. При покупці потрібно відштовхуватися від того, який прилад буде живити розетка. Зрозуміло, чим більше максимальна потужність, тим краще, однак і ціни у потужних розеток вище.
 • Наявність заземлення та захисних шторок. Захисні шторки обов'язково повинні бути, якщо у вас вдома є маленькі діти. Шторки не дозволять цікавому малюкові засунути пальці в розетку. Заземлення – теж великий «плюс» для безпеки. Воно забезпечує захист від удару струмом у випадку пробою ізоляції.
 • Розміри пристрою. У Росії в багатьох будинках стоять подвійні розетки. Габарити розумного пристрою важливі, оскільки його корпус може частково перекрити другу розетку і фактично зробити її недоступною. Крім того, коли в розетці стирчить величезний перехідник, це просто негарно.
 • Підтримка голосового помічника. Віддавайте перевагу розеток, які можуть взаємодіяти з голосовим помічником «Аліса». Цей асистент краще інших пристосований до роботи з російськомовними командами.

Топ-5 розумних розеток

Виходячи з тих критеріїв, які ми визначили як ключові, порадимо вам 5 відмінних розумних розеток від відомих виробників. Всі ці пристрої мають високі оцінки на агрегаторі «Яндекс Маркет».

Xiaomi Mi Smart Plug

 • Максимальна потужність: 3680 Вт
 • Заземлення і захисні шторки: є / немає
 • Розміри пристрою (ширина / висота / глибина, мм): 52 × 90 × 73
 • Голосовий помічник: «Аліса», Google Assistant, Amazon Alexa

Ціна: від 1 073 рублів

Xiaomi Mi Smart Plug – найдосконаліша з усіх розумних розеток, присутніх на ринку. Пристрій відрізняється підвищеною безпекою. Корпус його виконаний з вогнетривкого пластику, який здатний витримати температуру до 750°С. Як тільки розетка почне перегріватися, вона негайно відправить оповіщення власнику через додаток – за це відповідає вбудований датчик температури.

Виріб від китайської компанії працює відразу з 3-ма голосовими асистентами – крім яндексовской «Аліси» це Google Assistant і Alexa від Amazon. Так що якщо ви не володієте «Яндекс Станцією», а зарубіжної розумною колонкою, Xiaomi Mi Smart Plug підійде вам більше інших розумних розеток.

Розумна розетка Яндекс

 • Максимальна потужність: 3680 Вт
 • Заземлення і захисні шторки: 110-130⁰
 • Розміри пристрою (ширина / висота / глибина, мм): 55 × 55 × 80
 • Голосовий помічник: «Аліса»

Ціна: від 1 190 рублів

Про розумну розетці від «Яндекс» користувачі відгукуються досить тепло, стверджуючи, що гаджет працює стабільно і без збоїв – навіть якщо підключати до нього потужний прилад на зразок бойлера. Насправді нічого дивного в стабільній роботі розетки немає. Виріб від «Яндекс», по-перше, потужний (видає до 3,68 кВт), по-друге, дуже бідне по функціоналу – «збоїти» тут по суті нічому.

Відзначимо, що цю розумну розетку на відміну від гаджета Xiaomi не можна назвати продуманою до дрібниць. Наприклад, відключити світіння кнопки активації, коли розетка працює, не вийде. Користувачі у відгуках стверджують, що надто чутливим людям це світіння може заважати спати.

HIPER IoT P01

 • Максимальна потужність: 2500 Вт
 • Заземлення і захисні шторки: є / немає
 • Розміри пристрою (ширина / висота / глибина, мм): 43 × 43 × 65
 • Голосовий помічник: «Аліса», Google Assistant

Ціна: від 940 рублів

HIPER IoT P01 відрізняється компактними розмірами – корпус пристрою точно не буде перекривати другу розетку. Гаджет від HIPER привабливо виглядає і підтримує функцію таймера, тобто може включатися і вимикатися кожен день в один і той же час. Крім того, ця розумна розетка – один з найбільш доступних на ринку; коштує вона дешевше тисячі рублів.

Здається, що це варіант без недоліків, однак підступ все ж є. Максимальна потужність, яку підтримує HIPER IoT P01 – 2,5 кВт, у той час як у аналогів у середньому на 1 кВт більше. Фактично це означає, що розетка не розрахована на підключення потужних приладів.

ELARI Dual Smart Socket

 • Максимальна потужність: 3500 Вт
 • Заземлення і захисні шторки: є / немає
 • Розміри пристрою (ширина / висота / глибина, мм): 105 × 50 × 84
 • Голосовий помічник: «Аліса», «Маруся», Google Assistant

Ціна: від 1 690 рублів

ELARI Dual Smart Socket – это умный двойник, способный работать сразу с 3-мя русскоязычными голосовыми помощниками. Устройство обеспечено мониторингом энергопотребления, то есть пользователь будет точно знать, сколько электричества израсходовано с каждой из розеток за определенный период. Ціна у двойника от ELARI, конечно, высокая, но он все равно обходится дешевле, чем пара умных розеток.

TP-Link HS100

 • Максимальна потужність: 3680 Вт
 • Заземлення і захисні шторки: є / немає
 • Розміри пристрою (ширина / висота / глибина, мм): 40 × 100 × 65
 • Голосовий помічник: «Аліса», Google Assistant, Amazon Alexa

Ціна: від 1 250 рублів

TP-Link HS100 – культова Wi-Fi розетка, яка ще в 2016 році отримала премію «Продукт року». У неї є цікавий режим, який називається «Немає вдома». Користувачеві рекомендується активувати цей режим перед поїздкою у відпустку або у справах на кілька днів. Розетка буде сама включати електроприлади в довільний час, щоб створити видимість присутності господарів будинку і відлякати грабіжників.

TP-Link HS100 – це потужний і безпечний пристрій, яке працює з 3-ма голосовими асистентами. До його недоліків можна віднести хіба що великі габарити. Наприклад, Xiaomi Mi Smart Plug виконана приблизно в тому ж форм-факторі, але у висоту менше на цілий сантиметр.

Висновок

Людина, яка використовує розумні розетки, може не переживати з приводу того, що у нього вдома трапиться пожежа через несправну електропроводку. Розетка реагує на перегрів, припиняючи подачу електрики. Тому застосування розумних розеток – ще й запорука довговічності ваших улюблених і аж ніяк не дешевих гаджетів.

Розумну розетку можна вважати панацеєю для ледачих. Не потрібно вставати з дивана, щоб висмикнути кабель – досить перемкнути тумблер в мобільному додатку. Однак керувати дистанційно можна далеко не всіма приладами. Наприклад, щоб підігріти воду в звичайному електрочайнику, потрібно не тільки включити розетку, але і клацнути кнопку на самому приладі. Так що красива казка про диво-розетки розбивається про суворий російський побут, в рамках якого гаджет не може вважатися універсальним. Розумна розетка проявляє себе у всій красі тільки в складі розумного будинку.

Коментувати